Aanstaande zaterdag 1 november 2025 speelt HDS om 15.00 uur thuis tegen Saestum uit Zeist.
Het belooft weer een spannende wedstrijd te worden. Saestum staat 6e in de stand met 7 punten uit 5 gespeelde wedstrijden. Afgelopen zaterdag speelde het gelijk met 1-1 tegen Patria, de nummer 3.
Saestum wordt getraind door oud DEV Doorn trainer Rick Andeweg.
Terug naar afgelopen zaterdag, SEC uit.
HDS was de bovenliggende partij. Het speelde de bal vrijuit rond in de verdediging en op het middenveld omdat SEC zich min of meer terugtrok op eigen helft en met 5 verdedigers speelde. Ondanks dat creëerde HDS de eerste helft legio kansen, meestal via een voorzet vanaf links via de opkomende Bart en anders via Koen, van rechts, als die geswitcht was met Simon. Simon had het moeilijk aan de rechterkant met de vaak dubbele dekking en kon zijn acties niet of nauwelijks bekronen met een voorzet. ( hadden ze dat van te voren besproken? )
Zowel Koen ( twee keer ) als gelegenheidsspits Hidde waren een aantal keren dichtbij een doelpunt. Eerst schoot Hidde rond de elf meterstip de bal pardoes naast. Daarna dook Hidde onder de bal door bij een voorzet, een meter van de goal; kopte hij van een meter in de handen van de keeper en na een leep balletje van Thijs en na ontwijken van een tackle van een verdediger tikte hij de bal langs de keeper, echter aan de verkeerde kant van de paal. Als die waren benut, dan had HDS zoveel makkelijker de wedstrijd kunnen uitspelen, tja, als?
Toch kwam HDS na 28 minuten op een verdiende 1-0 voorsprong. Na een korte corner werd de bal door Koen ingebracht, weggekopt en daarna weggeschoten vanuit de verdediging van SEC. Laurens bracht de bal weer in het strafschopgebied, werd terug gekopt door Thijs richting Jesse, die was achtergebleven op de rand van het strafschopgebied. Die wist er wel raad mee en patent heeft op dit soort afgeslagen / terug gelegde ballen. Na controle op de borst, schoot hij met een aloude drop-kick ( stuit en dan uithalen ) de bal rechtdoor, tussen twee verdedigers door laag in de linkerhoek, onhoudbaar voor de keeper. Had Jesse dat ook niet gedaan tegen de Musketiers?
Tweede helft eenzelfde beeld, SEC probeerde wel wat hoger op het veld te staan en druk uit te oefenen op de verdediging van HDS. Zo waren ze een paar keer gevaarlijk in de omschakeling, na een foutieve pass van HDS. Tot het strafschopgebied combineerden ze dan aardig, maar een schot tussen de palen zat er niet in. Of de bal werd naast geschoten of een been van een HDS verdediger zat er tussen of Gerwin maakte korte metten met hun aspiraties.
Het wachten was op de 2-0 en die kwam er na 80 minuten. Een aanval vanaf links eindigde na een aantal schijven aan de rechterkant bij Simon, die nu wel een actie in huis had en met een schijnbeweging zijn verdediger het bos in stuurde, laag voorgaf en Hidde in buitenspelpositie de bal kon binnenglijden.
De vlag ging omhoog, maar de scheidsrechter ging hier gelukkig niet in mee, zodoende kon HDS mede nog door een katachtige reflex van Gerwin de wedstrijd rustig uitspelen en gingen de drie punten mee in de tas naar Leersum.
Deze tas begint al aardig zwaar te worden met 15 punten uit 5 wedstrijden, maar er is gelukkig nog ruimte voor meer punten. Die moeten dan komen uit de wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen Saestum, wat kunnen we verwachten?
Wederom een team dat zich aanpast aan de tegenstander en via een snelle counter met veel snelheid voorin, probeert gevaarlijk te worden. Verder staat het verdedigend goed georganiseerd en ook met standaardsituaties, zoals vrije trappen en corners kunnen ze gevaarlijk zijn.
Daar zal HDS terdege rekening mee moeten houden, met name de passing moet goed zijn en alle tweede ballen moeten gewonnen worden willen we niet tegen hun snelle counters aanlopen.
Verdedigend staat het bij HDS als een huis met Jesse en Laurens centraal achterin. Het middenveld kan elkaar ook steeds beter vinden en ook de loopacties vanuit het middenveld naar de spitspositie worden steeds meer en beter uitgevoerd. Voorin is het nog steeds zoeken. Mede doordat sommige spelers soms maar één keer in de week kunnen trainen wegens studie of wegens het bijwonen van een wedstrijd van de FC? zijn de automatismen in aannames, keuzes, loopacties, passeerbewegingen en gewoon doelpunten maken nog ver te zoeken.
Ondanks dat zit HDS in de winning mood en dat moet zo nog maar een tijdje blijven denk ik zo.
We gaan het zien, hopend op veel publiek, zal het zaterdag weer genieten zijn op De Engelse Berg. Voorafgaand aan de wedstrijd van HDS 1 speelt ons hoogste jongens jeugdteam, de JO19-1 om 12.30 uur een competitiewedstrijd tegen FC Driebergen JO19-2. Een leuk opwarmertje voor de wedstrijd die om 15.00 uur gaat beginnen.
Dus komt allen naar De Engelse Berg, waarbij ook de derde helft niet wordt overgeslagen en het zeer aangenaam vertoeven is in onze gezellige kantine.
KOM OP ROOIE!
Een supporter
voetbalvereniging HDS
(Hoger Door Samenwerking)
Wildbaan 2
3956 VZ Leersum
(0343) 452 718